Dom Wczasowy uKuspra w Zakopanem

KOMFORTOWE NOCLEGI W NISKICH CENACH

Okolice domu wczasowego uKuspra– Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch działa od 1936 r. i jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce i pierwszym w całych Tatrach. Do dnia dzisiejszego każdy, kto pragnie, choć na chwile zobaczyć góry z bliska może w ciągu 20 minut znaleźć się na szczycie Kasprowego Wierchu. Kolejka jest bardzo popularna zarówno zimą jak i latem. Latem możemy podziwiać przepiękną panoramę Tatr, a zimą jeździć na nartach. Kasprowy Wierch jest idealnym miejscem na zimowy wypoczynek ze względu na najlepsze w Polsce stoki narciarskie. Przez ponad 70 lat kolej przewiozła ponad 38 milionów pasażerów.

Kolejka na Kasprowy Wierch Obecnie funkcjonująca kolej linowa na Kasprowy Wierch oparta jest na nowoczesnej technologii, dzięki której bezpiecznie, wygodnie i szybko przewozi turystów i narciarzy w wysokie partie gór. Wagony z panoramicznymi oknami umożliwiają podziwianie piękna polskich gór. W budynku górnej stacji kolejki znajdują się m.in. restauracja, kiosk, warsztat narciarski, przechowalnia sprzętu. Z Kasprowego Wierchu można wyruszyć na spacer w dół do Zakopanego. To także świetny punkt, by rozpocząć trekking po Tatrach.

Wśród najwybitniejszych Polaków korzystających z kolei linowej był również Papież Jan Paweł II, który 6 czerwca 1997r. odwiedził Kasprowy Wierch, upamiętnia to tablica znajdująca się na fasadzie budynku górnej stacji kolei linowej.

Formularz kontaktowy

[wpforms id="20"]

Skontaktuj się z Nami

LUB
603-605-477
rezerwacja
@ukuspra.pl
ul. Stachonie 7a
34-500 Zakopane
57 1020 3466 0000
9102 0064 6943
rezerwacja następuje po wpłaceniu zadatku 30%