Dom Wczasowy uKuspra w Zakopanem

KOMFORTOWE NOCLEGI W NISKICH CENACH

Okolice domu wczasowego uKuspra– Gubałówka

Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Zakopanem ze względu na łatwą dostępność (na szczyt wjeżdżamy kolejką linowo-terenową) i niesamowite widoki. Ze szczytu roztacza się panorama na Zakopane i górujące nad nim Tatry. Bez trudu dostrzeżemy Giewont i Kasprowy Wierch, a przy dobrej pogodzie również najwyższe szczyty Tatr Wysokich.

Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego o długości 1298 m, wybudowana w 1938 roku. Po całkowitej modernizacji w 2001 r., kolejka na Gubałówkę stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych w Polsce. Stacja dolna znajduje się na wysokości 823 m n.p.m., a stacja górna – 1122 m n.p.m. Kolejka przewozi ok. 2000 osób na godzinę, jednorazowo zabiera ze sobą 120 pasażerów, a średni czas przejazdu wynosi ok. 3,5 minuty. Z Gubałówki prowadzi spacerowy Szlak Papieski na Butorowski Wierch, z którego można zjechać kolejką krzesełkową do Kościeliska.Gubałówka

Na górnej polanie Gubałówki na turystów czeka wiele atrakcji. Znajdują się m.in. restauracje oraz liczne ogródki gastronomiczne, ośrodek narciarski, rynna snowboardowa, snowpark, liczne, czynne zimą, narciarskie wyciągi orczykowe, zjeżdżalnia grawitacyjna oraz liczne sklepy z pamiątkami. Każdy może skorzystać ze ski-serwisu, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, jak również ze szkoły narciarskiej. Górna polana jest sztucznie naśnieżana i oświetlona, dlatego miłośnicy białego szaleństwa mogą tu spędzać czas do późnych godzin wieczornych.

Formularz kontaktowy

[wpforms id="20"]

Skontaktuj się z Nami

LUB
603-605-477
rezerwacja
@ukuspra.pl
ul. Stachonie 7a
34-500 Zakopane
57 1020 3466 0000
9102 0064 6943
rezerwacja następuje po wpłaceniu zadatku 30%